Share
Preview

Dzień dobry ,


Ani się obejrzałam, a już nadeszła sobota - a wraz z nią inspiracje ze świata haftu 😊

Serdecznie dziękuję za wszystkie odpowiedzi na pytanie o ulubioną inspirację w ubiegłym tygodniu. Wszystkie 3 propozycje szły łeb w łeb (różnice o dosłownie 2-3 głosy), ale najwięcej głosów zdobyła inspiracja nr 3, czyli Sila Gur z jolly_hoops na Instagramie.

Zanim przejdziemy do inspiracji, to mam dla Ciebie dobrą wiadomość - od teraz, żeby zajrzeć do poprzednich maili, nie musisz już przegrzebywać swojej skrzynki, ponieważ wszystkie wysłane dotychczas maile dostępne są w Archiwum Inspiracji.

Znajdziesz tam wszystkie maile z inspiracjami, począwszy od maja 2020 r.

-- Tutaj przejdziesz do Archiwum Inspiracji --

Przycisk kierujący do Archiwum znajdziesz również na stronie głównej Szkoły Haftu, na samym dole strony 😊

A teraz przechodzimy już do teraźniejszości i dzisiejszych propozycji:

1. Łąki kwietne w wykonaniu Brunhild Mauss
Obszerna galeria z motywami roślinnymi i kwiatowymi wykonanymi przez niemiecką artystkę, haftowane kadry z letnich łąk i pól, a także wiejskie pejzaże. Jest to inspiracja nadesłana przez Elę, Uczennicę Szkoły Haftu. Tak sobie pomyślałam, że gdyby nie moja edukacyjna misja w Szkole Haftu (która pochłania wprawdzie czas, ale daje w zamian masę satysfakcji i radości z postępów Uczennic 😊), to z przyjemnością oddawałabym się tworzeniu takich właśnie prac.
Kto wie, może kiedyś...😊

2. Dian Embroidery - wesołe przeplatanki na dobry początek

Propozycja od Marty, także Uczennicy Szkoły Haftu 😊 To łatwe motywy, dobre dla początkujących, między innymi różnego rodzaju proste ściegi i przeplatanki, które można wykorzystać jako twórcze rozwinięcie Minilekcji albo pierwszego praktycznego modułu z Kursu Podstaw. Pokazane w bardzo przystępny sposób - warto spróbować 😊

3. Dzieje haftu na Jedwabnym Szlaku - nowa pozycja w Bibliotece Szkoły Haftu

Do Biblioteki trafił właśnie artykuł Aleksandry Kajdańskiej opracowany w ramach Gdańskich Studiów Azji Wschodniej. Jest to próba odpowiedzi na pytania: Gdzie i kiedy narodził się haft? Jakimi drogami i w jakim czasie dotarł on do Europy, upowszechniając się zarówno na dworach królewskich, jak i wśród przedstawicieli klas niższych? Jaką rolę odegrał w procesie rozprzestrzenienia się haftu Jedwabny Szlak? Artykuł możesz otworzyć w linku powyżej, albo przeczytać go w Bibliotece Szkoły Haftu
.

W dzisiejszych inspiracjach to już wszystko.

Życzę Ci wspaniałej soboty i całego nadchodzącego tygodnia!


Pozdrawiam Cię serdecznie 😊❤️
Krystyna

























P.S. Jeżeli dostajesz ode mnie maile, ale haft zniknął już z pola Twoich zainteresowań i nie chcesz już więcej otrzymywać tego typu wiadomości, możesz kliknąć napis Unsubscribe poniżej - spowoduje to wypisanie Cię ze wszystkich list Szkoły Haftu. Piszę to, ponieważ chcę mieć pewność, że wiadomości ode mnie trafiają do właściwych osób :-)

Email Marketing by ActiveCampaign